Separator cyklonowy, czyli zadbaj o odpowiednie powietrze

Separator cyklonowy to urządzenie, które w ciągu ostatnich kilku lat zyskał o bardzo na popularności. Do jego głównych zakresów działania możemy zaliczyć uzdatnianie powietrza, które znajduje się w przemysłowych aplikacjach. Ich działanie oczywiście nie jest tak skomplikowane, na jakie wygląda.

Separator cyklonowy oraz jego zastosowanie

To urządzenie wykorzystuje się już w pierwszych fazach uzdatniania powietrza. Służy do usuwania wody lub mieszanki wodno-olejowej. Wewnątrz separatora została umieszczona specjalna kierownica, której zadaniem jest wprowadzenie w ruch wirowy powietrza. Dzięki tym działaniom podane wyżej cieszę zostają wytracane, a następnie lądują na ściankach naszego separatora i spływają w dół. Spusty kondensatu odpowiedzialne są za ich całkowite usuwanie. Taki proces separacji zanieczyszczeń ma uchronić nas przed negatywnym działaniem wilgoci oraz pozostałych szkodliwych substancji.

Urządzenie bardzo funkcjonalne

Separator cyklonowy charakteryzuje się naprawdę ekonomicznymi cechami. Nie posiada on w zasadzie żadnych elementów wymiennych oraz takich, które podlegają szybkiemu zużyciu. Urządzenie charakteryzuje się wysoką trwałością oraz odpornością na różne uszkodzenia. Wbrew pozorom separator cyklonowy generuje naprawdę bardzo niewielkie straty ciśnienia. Spust kondensatu, dziś spływają zanieczyszczenia, może być sterowany czasowo lub pojemnościowo, co zależy od wybranego przez nas modelu. Oczywiście to tylko niektóre z zalet, jakie posiada to naprawdę ważne urządzenie.

Separator cyklonowy to naprawdę obowiązkowe urządzenie, które służy do uzdatniania sprężonego powietrza w praktycznie każdym zakładzie przemysłowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close